zespół muzyczny nowogard zachodniopomorskie szczecin goleniów

Obecny skład zespołu:

Gramy i śpiewamy

zazwyczaj w składzie pięcioosobowym + reżyser dźwięku zarazem oświetlenia
Jedynie od wykonywanej imprezy jeśli wymaga tego sytuacja liczba członków zespołu jest zmienna Zależy to wyłącznie od życzenia zleceniodawcy oraz jak wiadomo jego zamożności. Potrafimy wykonać oprawę muzyczną nawet w składzie dwuosobowym. Instrumenty : Perkusyjne WOKAL - A.Watral Klawiszowe saksofon akordeony WOKAL - T. Pietrasik Gitara elektryczna i akustyczna WOKAL - R. Ścibor Oraz akustyka i Oświetlenie - Fabian vel "Moryniowaty" Wesela: Zespół bardzo często wita gości weselnych w domach Pana Młodego i Pani Młodej (grając znane piosenki i przygrywki) oraz asystuje przy "błogosławieństwach". Wesele rozpoczynamy tradycyjnym przywitaniem Pary Młodej oraz wszystkich gości weselnych przed domem weselnym. Po kilku minutach zazwyczaj akustycznie brzmiącej muzyki (akordeon, saksofon, i zestaw perkusyjny) wznosimy toast szampanem - tradycyjne "Sto lat" itd. Państwo Młodzi zapraszają wszystkich gości na obiad. Po obiedzie - jeżeli nowożeńcy tak sobie życzą - udajemy się wraz z instrumentami do gości weselnych i rozpoczynamy tzw. "odgrywki" dla każdego z uczestników weselnej biesiady. Po odegraniu ponownie wznosimy toast "Sto lat" dla Młodej Pary. Po krótkiej przerwie technicznej (wymiana instrumentów) rozpoczynamy część taneczną przyjęcia. Następuje "pierwszy taniec" - naturalnie ze staropolskim obyczajem w wykonaniu nowożeńców. Zazwyczaj gramy "Walc dla młodej Pary".lub według życzenia Po pierwszym tańcu zapraszamy wszystkich gości do wspólnej zabawy i gramy jeszcze od ośmiu do dziesięciu utworów - w sumie pierwszy blok taneczny trwa około 45 minut. Następuje przerwa (10 min), w czasie, której dajemy gościom złapać nieco tchu, po czym kontynuujemy zabawę do północy wg schematu: 45 min. muzyki - 10 min. przerwy. Taniec kilkukrotnie przerywamy dla zabaw weselnych. Nasi najmłodsi goście są specjalnie uhonorowani blokiem muzycznym dla dzieci O północy zapraszamy Parę Młodą i wszystkich gości do starosłowiańskiego tradycyjnego obrzędu "oczepin". Zanim jednak to nastąpi nowożeńcy zwykle pragną podziękować rodzicom za trud wychowania - umożliwiamy im to i specjalnie od Państwa Młodych gramy dedykację piosenka według życzenia Teraz przystępujemy do właściwych "oczepin". Para Młoda zasiada w centralnym miejscu sali balowej. Wokół niej tłoczą się panny gotowe do złapania welonu (bukietu). Ceremonię odpięcia welonu (przekazania bukietu) przeprowadza świadek ślubu ("pierwsza druhna"). Ona też zawiązuje oczy Pani Młodej, by nie doszło do sytuacji znanych z telewizyjnych obrad komisji w Sali Kolumnowej Sejmu, a więc płatnej protekcji, nepotyzmu itd.

Wszak to poważna sprawa.

Tak, więc zespół rozpoczyna taniec panien wokół Pani Młodej radosnym pląsem, który nagle urywa
- w tym momencie Pani Młoda rzuca welon (bukiet) za siebie. Tylko jedna panna wychodzi zwycięsko z tej kotłowaniny i ona od tej pory jest właścicielką welonu (bukietu).

Po ogłoszeniu zwyciężczyni
następuje zamiana Pan Młody. Następuje ceremonia odpięcia muchy (fularu, krawatu), której dokonuje świadek ("pierwszy drużba"). Następnie Pan Młody zostaje pozbawiony spojrzenia na otaczających go kawalerów poprzez zawiązanie oczu. W rytm muzyki kawalerowie pląsają wokół Pana Młodego i nagle po nieoczekiwanym urwaniu melodii usiłują złapać muchę rzuconą za siebie przez Pana Młodego. Co dzieje na sali - nietrudno się domyślić? Atmosferę podgrzewa zespół i pozostali goście, którym znane już od dawna są małżeńskie arkana. W ten sposób ukonstytuowała się nam nowa Para Młoda. Następnie robimy zabawy, lecz w zależności i po uzgodnieniach z gospodarzami przyjęcia weselnego. Kolejnym etapem jest wykupienia tańca następnie Jeszcze tylko taniec nowej pary mały konkurs i siadamy do stołu oczepiny trwają do 45 minut Następuje krótka przerwa na wymianę między biesiadnikami wrażeń i tuż po niej zapraszamy do dalszego bloku zabaw gdzie gramy do godz. Ostatni biesiadnik?

UWAGA

Zespół na życzenie zlecenoiodawcy
może skrócić czas grania w którymś z bloków lub wydłużyć przerwę ze względu

na podawanie gościom. ciepłych posiłków
lub ceny wg indywidualnych ustaleń

Dane właściciela

Zespół muzyczny
72-200 Nowogard
Ul. 700 lecia 25/7
NIP: 856-127-xx-xx
REGON: 8112-xxx-xx
Watral Andrzej
Phone: 799020418
Fax: 91 39 25122
E-mail: watral@wp.eu

Miejsce w rankingu stron

  • page rank
  • Google PageRank Checker Powered by  MyPagerank.Net
  • Display Pagerank
  • stat4u